Ha a britek elhagyják az uniót, Csehországban is vita lenne a kilépésről

2016. február 23. 16:28

Ha Nagy-Britannia kilépne az Európai Unióból, akkor szeparatista és nacionalista hullám vonulhat majd végig Európán a cseh miniszterelnök, Bohuslav Sobotka szerint. A miniszterelnök szerint Csehországban is vita lenne a kérdésről, és nekik kellene megmutatni, hogy nagyon súlyos következményei lennének annak, ha kilépnének az unióból, mivel Prága akkor visszakerülne az orosz érdekszférába.

2016. február 23. 16:28

Amennyiben Nagy-Britannia kilépne az Európai Unióból, számítani lehet arra, hogy a téma Csehországban is napirendre kerül – vélekedett Bohuslav Sobotka cseh miniszterelnök kedden Prágában. Nagy-Britanniában június 23-án tartanak népszavazást az uniós tagságról. Sobotka szerint annak eredménye nagy hatással lesz a többi uniós tagállamra is.

„Nagy-Britannia kilépésének következményei hatalmasak lehetnek” – vélekedett a cseh miniszterelnök újságíróknak nyilatkozva. Újfent felhívta a figyelmet arra, hogy Nagy-Britannia esetleges kilépése után nacionalista és szeparatista hullámra kell számítani Európában. „Az Európai Unióból való kilépésről szóló vita néhány év múlva nálunk (Csehországban) is várható, ha a britek elhagyják az uniót” – állítja Bohuslav Sobotka.

Csehország számára azonban az EU-ból történő esetleges távozásnak nagyon súlyos következményei lennének, s az ország visszatérhetne az orosz hatalmi szférába, amit ő személy szerint mindenképpen szeretne elkerülni.

Az unióból való kilépéssel megtagadnánk az 1989-es fordulatot

Az általa vezetett Cseh Szociáldemokrata Pártnak fel kell készülnie arra, hogy ilyen esetben el tudja magyarázni az embereknek, miért kellene Csehországnak az unióban maradnia. Az uniós tagság mellett súlyos érvek szólnak, mert a kilépésre Csehország „gazdasági és biztonsági téren is ráfizetne” – mondta. Szerinte Prága újra visszakerülne az orosz hatalmi érdekszférába, amit mindenképpen el kell kerülni. „Ez teljes mértékben tagadná az 1989-es fordulat utáni fejleményeket” – jegyezte meg a kormányfő.

Ha a britek távoznak az EU-ból, Sobotka arra számít, hogy a témát a csehországi szélsőséges csoportok is felvetik. Rámutatott, hogy a parlamenten kívüli mozgalmak mellett például a parlament ellenzékhez tartozó Polgári Demokratikus Párt is kritikusan viszonyul Csehország uniós tagságához.

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
áfonya
2016. február 23. 20:30
Előbb fasizmust kiáltottak, majd átvették a magyar megoldást A magyar kormány bevándorláspolitikáját az elmúlt fél évben legalább hetente bírálták jobbról-balról egyaránt. A hétvégére azonban a leghangosabb ellenzői is belátták: nincs jobb ötletük. A magyar-szerb határra tervezett műszaki határzárról szóló tervek bejelentésétől, tavaly augusztus végétől kezdve a magyar kormányt többször lefasisztázták, Magyarországot Európa segglyukának nevezték, a kormány illegális bevándorlókkal szembeni fellépését és a határ védelme érdekében tett lépéseit pedig rendre elítélték a vezető európai politikusok. Ugyanazok a politikusok, akik azóta maguk is átvették a magyar megoldást, azok, akik a múlt hétvégi brüsszeli csúcson aláírták azt a cselekvési tervet, amely végre érvényre juttatja azokat az elveket, amelyek mellett a magyar kormány minden kritika ellenére mostanáig kiállt. Hogy tudniillik a határok védelme elsőrendű fontosságú mind a schengeni övezet fennmaradása, mind a tömeges migráció miatt felmerülő biztonsági kockázatok minimalizálása érdekében. Hogy a belső határok lezárásának elkerüléséhez az unió külső határain kell feltartóztatni azt a tömeget, amelyet az európai polgárok, illetve a közvélemény nyomására mára már az európai politikusok is Európán kívül akarnak tartani. http://888.hu/article-elobb-fasizmust-kialtottak-majd-atvettek-a-magyar-megoldast
áfonya
2016. február 23. 20:18
Coudenhove-Kalergi terv: Lopakodó népirtás Európa népei ellen. A tömeges bevándorlás egy olyan jelenség, melynek kiváltó okait a mai napig ügyesen kendőzi el a multikulturalista propaganda, mely azt – tévesen – elkerülhetetlen történelmi folyamatnak állítja be. Ezen cikk célja az, hogy rámutasson a harmadik világbeli bevándorlás mesterségesen előidézett voltára, melyet sokan a modern világ, a társadalmi “fejlődés” elkerülhetetlen velejárójaként akarnak láttatni, ez a folyamat valójában több évtizedes, tudatos tervezés eredménye, hogy kontinensünk arculata végleg megsemmisüljön. /internetfigyelo.wordpress.com/2015/08/25/coudenhove-kalergi-terv-lopakodo-nepirtas-europa-nepei-ellen/
zolka50.50
2016. február 23. 19:50
A britek nem fogják elhagyni az Uniót.
Nyest
2016. február 23. 19:03
Bárcsak így alakulna, bárcsak ez az egész uniformizáló és minden túlszínezettsége ellenére szürke, diktatorikus rémség eltűnne végre a történelem süllyesztőjében, ahová való, hogy a romjain felépülhessen egy újfajta együttműködés, FÜGGETLEN NEMZETÁLLAMOK között. Habár erre igencsak kevés esélyt látok.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!