Fölényes győzelemmel kezdett a férfiválogatott a vízilabda Eb-n

2022. augusztus 29. 16:02

Szlovénia válogatottját ütötte ki a magyar csapat a kontinensviadal első fordulójában.

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott hétfőn kiütéses, 23-7-es győzelemmel kezdte meg szereplését a spliti Európa-bajnokságon.

A júliusban kinevezett Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese egyszer sem volt hátrányban a meccsen, a második negyedben már jelentősen elhúzott ellenfelétől, és végül 16 gólos különbséggel diadalmaskodott, ráadásul minden mezőnyjátékos betalált. A magyarokra szerdán a csoportelsőségről döntő rangadó vár 19 órától az olimpiai bajnok szerbek ellen.

A férfi tornán szereplő 16 csapatot négy kvartettbe osztották, melyekből a csoportelsők rögtön a negyeddöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszanak egymással a nyolc közé kerülésért.

(MTI)

Fotó: Vadovics Viktor a vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján, az D csoport első fordulójában játszott Magyarország - Szlovénia mérkőzésen Splitben 2022. augusztus 29-én. Magyarország-Szlovénia 23-7. MTI/Illyés Tibor.