Megtilthatják a boltoknak az ajtók nyitva tartását a fűtési szezonban Németországban

2022. augusztus 22. 16:56

Új energiatakarékossági intézkedéscsomag készül a németeknél. Nem akarják, hogy a hő „ellenőrizetlenül távozzon”.

2022. augusztus 22. 16:56
null

Megtilthatják az üzletek üzemeltetőinek Németországban, hogy nyitva tartsák az utcára nyíló helyiségek bejáratait a fűtési szezonban – írta a Bild című lap egy készülő energiatakarékossági intézkedéscsomagra hivatkozva, amelyet a szerdai kormányülésen fogadhatnak el.

A beszámoló szerint az energiaellátás biztonságának fenntartásáról a szövetségi gazdasági minisztériumban kidolgozott javaslat alapján

nemcsak az állami intézmények, hanem a vállalkozások és a háztartások is számíthatnak új takarékossági szabályokra,

amelyeket szeptemberben vezetnek majd be, egyelőre február végéig.

Így a kormány várhatóan megtiltja, hogy áram vagy földgáz felhasználásával fűtsék a magántulajdonú lakóingatlanokban üzemeltetett medencéket. Az uszodákra, rehabilitációs központokra, szállodákra nem vonatkozik majd az új szabály.

Az üzletek, kereskedelmi ingatlanok fűtéséről a tervezetben kiemelték, hogy az állandóan nyitott ajtók miatt a hő „ellenőrizetlenül távozhat”. Ezért a vészkijáratokat, menekülési útvonalakat kivéve tilos lesz állandóan nyitva tartani a szabadba nyíló ajtókat.

Több is van abban a szabályrendszerben

A közintézmények fűtéséről részletes szabályrendszert dolgoztak ki. Így például egyáltalán nem szabad majd fűteni a bejárati előcsarnokokban, várótermekben és minden olyan helyiségben, amely nem állandó tartózkodásra szolgál. Az állandó tartózkodásra való helyiségekben a munka jellegéhez igazítják a szabályokat, így a túlnyomórészt ülő tevékenységekre használt helyiségeket legfeljebb 19 Celsius fokra szabad majd felfűteni, és

legfeljebb 12 Celsius fok lehet mindenütt, ahol nehéz fizikai munkát végeznek.

A kórházakban, iskolákban, bentlakásos otthonokban és egyéb szociális intézményekben nem kell lejjebb állítani a fűtést.

A tervek között szerepel az is, hogy le kell állítani az épületek, illetve a műemlékek, szobrok, hidak díszvilágítását, és a reklámhordozó felületeket sem szabad kivilágítani.

Robert Habeck gazdasági miniszter, alkancellár az utóbbi hónapokban számos nyilatkozatában kiemelte, hogy Oroszország Ukrajna elleni háborúja miatt kell visszafogni az energiafogyasztást, mert Moszkva a piaci folyamatok alakításával, főleg a földgázexport visszafogásával „gazdasági háborút” folytat az Ukrajnát támogató országok ellen, és azért, hogy viszályt szítson az Ukrajna mellett kiálló Európai Unió tagjai között.

(MTI)

Nyitókép: Pixabay

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
LancelotDuLac
2022. augusztus 23. 09:52
Németország csökkenti a földgázra kivetett adót. Olaf Scholz kancellár közölte, hogy kormánya úgy döntött, hogy a gázra kivetett hozzáadottérték-adót 19 százalékról 7 százalékra csökkenti!
Royce2.0
2022. augusztus 23. 06:38
A daliás időkben (2018) bezzeg egymás érték Frankfurt belvárosában a kiülős placcok iszonyat méretű kültéri gáz fűtő egységekkel, nehogy már forralt bort igyanak a vendégek hideg csapolt sör helyett :DDD
józan paraszti ész
2022. augusztus 23. 00:45
"legfeljebb 12 Celsius fok lehet mindenütt, ahol nehéz fizikai munkát végeznek." Ne legyen senkinek illúziója, arra felé az ipari csarnokokat nem, hogy nem fűtötték, még csak nem is szigetelt panelokból építik. A mi van ha hideg van kérdésre "Majd gyorsabban dolgoznak!" , volt a tulaj válasza.
Magyarvagyoknemturista
2022. augusztus 22. 23:43
Gondolom feltalálták a teleportálást ha csukva kell majd tartani a boltok ajtajait.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!